poniedziałek, 6 października 2014

Dlaczego warto ćwiczyć ?

Tryb zdrowego życia nie jest powiązany tylko ze zdrowym odżywianiem, ale też z systematyczną aktywnością fizyczną. Większość z nas myśli, że aktywność fizyczna sprzyja tylko procesowi odchudzania. W pewnym stopniu tak. Ale też ćwiczenia mają rewelacyjny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. W dzisiejszych czasach większość z nas potrafi (na szczęście!) tak zorganizować czas, aby znaleźć choćby 30 minut i trochę się pogimnastykować. Pewnie każda z nas zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie wynikają z aktywnego trybu życia. Niestety nie umiemy walczyć z lenistwem i nie chce nam się za bardzo ruszać. Jednak gwarantuję Wam: jak zaczniecie to nie będziecie potrafiły przestać :)  
Aktywność fizyczna zdecydowanie uzależnia !
Pierwsze pytanie brzmi: jak się zmotywować, wstać z kanapy, pokonać lenia i zacząć ćwiczyć ? Droga jest bardzo prosta, wiem to z własnego doświadczenia. Najważniejszą rzeczą na samym starcie jest uświadomienie sobie, jak dużo zalet regularna aktywność fizyczna może wprowadzić w nasze życie.

Ćwiczymy dla zdrowia !
Aktywność fizyczna w bardzo dużym stopniu wpływa na nasz organizm. Nie jesteście do końca do tego przekonani ? Przeczytajcie poniższe przykłady:
- nasz układ odpornościowy stopniowo się wzmacnia,
- serce jest coraz silniejsze, przez co zmniejsza się ryzyko chorób kardiologicznych,
- poziom cholesterolu stopniowo ulega zmniejszeniu,
- płuca się zwiększają, dlatego lepiej jest nam oddychać,
- następuje regulacja poziomu cukru we krwi,
- zwiększa się nasza masa mięśniowa, dlatego też będziemy bardziej wytrwali,
- kości stają się coraz mocniejsze.

Ćwiczymy, aby mieć więcej energii !
Nasze mięśnie po całej nocy są ospałe i nic im się nie chce. Dlatego też super rozwiązaniem jest poranna gimnastyka. Wystarczy tylko 10 minut na kilka prostych, a zarazem energicznych ćwiczeń, które nas rozbudzą, dodadzą energii, rozgrzeją nasze kości. Gwarantuję Ci, że dzięki tym kilku minutom zaczniesz dzień pełna sił i z dobrym humorem. W ciągu dnia chce Ci się spać, jesteś znużona ? Pewnie wtedy sięgasz po kolejny kubek mocnej kawy ? Przełam się, wstań i zrób kilka przysiadów. Ćwiczenia dotlenią Twój mózg, a i Ty sama poczujesz się lepiej. 

Ćwiczymy dla swojego ciała !
Nie jedna z nas ma zamierzony cel przy gimnastyce: pozbycie się nadmiernych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki, ujędrnienie ciała. Nie będę się tu za bardzo rozpisywać, bo każda z nas doskonale wie o co chodzi :). Każdy ubywający kilogram czy każdy centymetr z obwodu ciała będzie powodem do dumy. Dzięki temu będziesz się czuć atrakcyjnie, pięknie. Będziesz miała czym się chwalić. Twoja skóra będzie bardziej odżywiona i napięta, przez co będzie wyglądać młodo i pięknie. 

Ćwiczymy dla lepszego samopoczucia !
Sama myśl, że pozbyłaś się aż 1 kilograma wprawia w zachwyt. Zrobiłaś kila kroków do przodu. Jesteś wtedy szczęśliwa i promieniejesz. Wzrasta Twoja samoocena. Im więcej ćwiczysz, tym więcej będziesz sobie zawdzięczać. Każde 30 minut, które poświęcisz na trening będzie dla Ciebie wyjątkowym czasem. Czasem, dzięki któremu rozładujesz stres i napięcie. Będzie to spotkanie z samym sobą. Wtedy będziesz odpoczywać. 

Ćwiczymy dla samej siebie !
Doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest pokonać lenia, podnieść się z kanapy i zacząć ćwiczyć. Przechodziłam to nie raz. Ale z biegiem czasu, wiem że warto. Cieszę się, że ten etap mam już za sobą i nie muszę się zmuszać do kilku przysiadów. Aktywność fizyczna jest inwestycją w samego siebie. Jest to bardzo opłacalny interes. Poświęć się przez miesiąc. Zobacz jakie efekty powstaną. Wtedy dostaniesz kopniaka do dalszego działania i mnóstwo motywacji. Dasz radę, wierzę w Ciebie !

6 komentarzy:

 1. Ja za sportem szalałam, jako dziecko a to rower, a to biegi, a to piłka nożna. Od rana do wieczora, zawody były i nawet sukcesy przyszły. Potem astma, wzrok nie ten, kolana do wymiany. Zostały mi spacery ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak czas się ruszyć :-) przed wakacjami ćwiczyłam zumbę 3-4 razy w tygodniu, potem była przerwa i teraz ciężko znowu się ruszyć. Ale na jutro jestem już umówiona z Juniorem, że zaczynamy znowu zumbować :-). ja jak ćwiczę to czuję się super, stresy odganiam, jestem radosna i pełna energii i moje ciało to lubi :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście mam sąsiadkę, która mobilizuje mnie do nordic walking, latem mam dużo prac fizycznych w ogrodzie :) Bezruch powoduje, że zaczynam przybierać na wadze i żle się czuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, najgorzej jest na początku... Dla mnie motywacją jest to, jak dobrze się czuję po ćwiczeniach i prysznicu ;) Jestem świeżutka, mam mnóstwo energii i chce mi się działać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zacząłem czerpać przyjemność z ćwiczeń, gdy przestałem myslec o tym co mi dadzą, a po prostu ciesząc sie naglym skokiem energii :) ale tak czy siak lista plusów jest imponująca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ćwiczymy i łączymy aktywność z dietą. Chciałem Wam polecić do tego korzystanie z dziennika diety, który pozwolił mi na kontrolowanie jadłospisu i układanie zbilansowanej diety samodzielnie. Korzystam z tego na stronie http://dietomat.pl/jadlospis

  OdpowiedzUsuń